_

KUOM MES UŽSIIMAME? Polių ir pamatų įrengimas

Namo pamatai yra namo pagrindas, todėl jie turi būti kokybiškai įrengti. Šiam procesui rekomenduojame skirti daug dėmesio, nes bet kokie netikslumai ilgainiui gali virsti didelėmis problemomis. Egzistuoja įvairūs pamatų įrengimo būdai, todėl kiekvienas jų turi privalumus ir minusus. Geriausias variantas klientui, tai kreiptis į specialistus, kurie įvertins žemės sklypą, gruntą ir patars kokį variantą geriausia pasirinkti.

Polinių pamatų įrengimas

Šių pamatų pavadinimas nurodo, kad jų įrengimo principas – poliai. Įrengimo procese svarbiausias vaidmuo tenka apskaičiavimui, kurioje vietoje ir kokio gylio turi būti išgręžtos angos ir įrengti poliniai pamatai. Darbų atlikimui naudojama speciali technika, kuri leidžia operatyviai atlikti visus darbus. Tokių pamatų įrengimas užtrunka ženkliai mažiau laiko, nei juostinių ar plokštuminių pamatų įrengimas, todėl jie itin dažnai naudojami. Kiekvienas pamatų polis turi būti kruopščiai padarytas, nes tai konstrukcija, kuri garantuos, kad pastatas sėkmingai stovės ilgus metus. Kaip ir visuose statybos darbuose, taip ir čia nereikia skubėti, būtina visiems darbams skirti daug dėmesio. Bus vėlu taisyti pamatus, kada namas jau bus pastatytas. Rinkitės polinių pamatų įrengimo profesionalus, kurie ne vienerius metus atlieka šiuos darbus.

Juostinių pamatų įrengimas

Pirmiausia reikia žinoti, kad juostiniai pamatai gali būti monolitiniai ir surenkami. Kaip ir bet kokių pamatų įrengimas, taip ir juostinių pamatų pasirinkimas priklauso nuo grunto ir pastato dydžio, paprastai kalbant – apkrovos. Šioje vietoje specialistai įvertina, kokio dydžio bus pastatas ir kokių pamatų jums reikės. Juostiniams pamatams svarbiausias aspektas yra tvirtas gruntas. Įvairūs grunto judėjimai gali pakenkti pamatams, todėl būtina tai įvertinti. Šie pamatai buvo aktyviai naudojami prieš daugiau nei dvidešimt metų. Juk nemaža dalis Lietuvoje esančių gyvenamųjų pastatų yra pastatyti būtent naudojant juostinius pamatus. Taigi, juostiniai pamatai yra tvirti, tinka dideliems pastatams. Vienintelis aspektas yra tai, kad tokių pamatų įrengimas reikalauja gana nemažai laiko sąnaudų, tačiau kada statomas didelis pastatas reikia tvirto pagrindo.

Plokštuminių pamatų įrengimas

Norint suprasti, kaip atrodo tokie pamatai reikia įsivaizduoti tvirtą, vientisą plokštę ant kurios statomas namas. Natūralu, kad tokia pamatų konstrukcija garantuoja stabilumą ir gerai apsaugo nuo šalčio, juk nėra sąlyčio su gruntu. Visas pamatų įrengimas gana paprastas. Paruošiamas žemės sklypas, montuojami inžineriniai tinklai ir būsimų pamatų forma. Sekantis etapas, tai įvairių sluoksnių įrengimas. Čia naudojamas žvyras, skalda, armatūra, bei betonas. Klojamas geotekstilinis paklotas. Visus darbus vainikuoja betono sluoksnis. Taip, gaunama vientisa plokštė ant kurios statomas pastatas.

_

KAS MES? KONTAKTAI

UAB Agelsta